MENU
Головна » Статті » Мої статті

Що таке форум,блог,чат?

Блог (англ. Blog, від web log - інтернет-журнал подій, інтернет-щоденник, онлайн-щоденник) - веб-сайт, основний вміст якого - регулярно додаються записи, що містять текст, зображення або мультимедіа. Для блогів характерні недовгі записи тимчасової значущості, впорядковані у зворотному хронологічному порядку (останній запис зверху). Відмінності блогу від традиційного щоденника обумовлюються середовищем: блоги зазвичай публічні і передбачають сторонніх читачів, які можуть вступити в публічну полеміку з автором (у коментарі до блогозапісі або своїх блогах).Людей, які ведуть блог, називають блогерами. Сукупність усіх блогів Мережі прийнято називати блогосферою.Для блогів характерна можливість публікації відгуків (коментарів) відвідувачами. Вона робить блоги середовищем мережевого спілкування, що має ряд переваг перед електронною поштою, групами новин, веб-форумами і чатами.Під блогами також розуміються персональні сайти, які складаються в основному з особистих записів власника блогу і коментарів користувачів до цих записів. 

Форум-веб-сервіс, що дозволяє будь-кому сторонньому користувачеві створити свій власний веб-форум.Користувач, зареєструвавши свій власний Форум на сайті такого сервісу (зазвичай за допомогою веб-інтерфейсу), отримує місце на жорсткому диску сервісу для забезпечення функціонування свого Форуму (зберігання повідомлень, профілів Учасників, налаштувань). При цьому він автоматично стає адміністратором свого Форуму (тобто має можливість довільно налаштовувати сервіси форуму, давати ті чи інші права його Учасникам і т. Д.). Для Форуму автоматично створюється домен, як правило, - 3-го рівня.У кожного сервісу свої правила і пристрої, вони надають форуми на різних движках. Як правило, у одного сервісу один і той же формений движок (хоча зараз шириться список сервісів, преддного скрипта, але для зберігання інформації кожному виділяється своя частина дискового простору. Залежно від сервісу, для кожного може бути як своя база даних, так і загальна для всіх. Користувач не має права редагувати серверні скрипти (движок форуму), обмежуючись правами і можливостями, наданими сервісом.Оскільки власники сервісу повинні містити сервер (а також отримувати прибуток зі своєї діяльності), то на більшості безкоштовних сервісів у вміст Форумів впроваджується та чи інша реклама. Крім того, господарі проекту встановлюють правила («Угода»), пункти якого користувач зобов'язаний дотримуватися, інакше його форум може бути видалений (зокрема - не можна порушувати законодавство держави, в якому розміщений сервер; і за порушення цього несуть відповідальність користувачі, а не Адміністрація сервісу).

Чат, чаттер (англ. Chatter - базікати) - засіб обміну повідомленнями з комп'ютерної мережі в режимі реального часу, а також програмне забезпечення, що дозволяє організовувати таке спілкування. Характерною особливістю є комунікація саме в реальному часі або близька до цього, що відрізняє чат від форумів та інших «повільних» засобів. Тобто, якщо на форумі можна написати питання і чекати, поки хто-небудь вважатиме за потрібне на нього відповісти (в той же час можна отримати і кілька відповідей відразу від різних користувачів), то в чаті спілкування відбувається тільки з тими, хто присутній в ньому зараз, а результати обміну повідомленнями можуть і не зберігатися. Останнім часом чати значно розширили свій функціонал за рахунок красивого радує око дизайну, а також великого числа поліпшень. Наприклад, з'явилися можливості поміщати одного або декількох користувачів в ігнор, повідомлення яких після цього перестають бути видимими тому, хто помістив їх в ігнор, при тому для даної операції необов'язково бути модератором або адміністратором чату. Таке буває необхідно, коли користувач не порушує Правила чату, але в той же час неприємний, або користувач з якоїсь причини не баниться, тобто не карається Адміністрацією чату за свою поведінку. Також є кімнати Привату, де можна вести бесіду з іншим користувачем, при цьому модерація не бачить і не модерує їх спілкування. В деякі чатах стало з'являтися кілька кімнат для спілкування з різними Правилами.Під словом чат зазвичай розуміється групове спілкування, хоча до них можна віднести і обмін текстом «один на один» за допомогою програм миттєвого обміну повідомленнями, наприклад, XMPP, ICQ або навіть SMS (незвично це чути, але це факт, SMS - окремий приклад чату) .

Категорія: Мої статті | Додав: Natali (02.05.2015)
Переглядів: 2472 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
avatar
0
1 juliabekesh • 17:11, 15.09.2020
дуже цікава стаття, також реомендую https://opentext.n-ix.com/ua/
avatar